Site name

Otevřeli jsme pro vás naši první lékárnu v Jeseníku, ve které nabídneme kromě standardních služeb také preventivní programy a konzultace. Vedle měření glykémie a cholesterolu v krvi zde bude zákazníkům brzy k dispozici také testování paměti v rámci screeningu Alzheimerovy nemoci. Díky výhodám zákaznického programu BENU PLUS mohou pacienti využít těchto služeb výhodněji nebo zcela zdarma.

OTEVÍRACÍ DOBA A DALŠÍ INFORMACE O LÉKÁRNĚ

Prioritou je prevence

BENU lékárny v souladu se svým heslem „Vaše zdraví si bereme na starost“ nabízejí širokou škálu nadstandardních odborných služeb a poradenství s cílem zvýšit prevenci a podpořit včasné odhalení onemocnění. Nově otevřená lékárna v Jeseníku již nyní nabízí měření hladiny cukru i cholesterolu v krvi. Podle odhadů je v České republice více než 200 000 lidí, kteří trpí cukrovkou, aniž by o své nemoci věděli.1 Ani pacienti se zvýšenou hladinou cholesterolu většinou nepociťují bolesti ani akutní příznaky, přesto jim hrozí ucpávání cév a vážné potíže se srdečně-cévní soustavou.

Včasná diagnostika je ale pro úspěšnou léčbu klíčová. Měření hladiny cukru a cholesterolu v krvi v lékárnách BENU je rychlé a bezbolestné, výsledek se pacient dozví během pár minut: „Podle instrukcí lékárníka si klient sám provede vpich do bříška prstu sterilní jednorázovou jehličkou. Mezitím lékárník připraví glukometr a zasune do něho proužek. Ten pak přiloží ke kapce krve na prstu klienta. Glukometr během pěti sekund změří hladinu glykémie. V případě, že má klient glykémii zvýšenou, informuje ho lékárník o tom, jak dále postupovat,“ popisuje způsob diagnostiky PharmDr. Michala Belasová, vedoucí odborných projektů lékáren BENU.

Screening Alzheimerovy nemoci

Alzheimerova nemoc je jednou z nejčastějších příčin demence a obvykle jsou jí ohroženi lidé vyššího věku, častěji ženy. Díky testování paměti, resp. screeningu kognitivních poruch, na který je možné se objednat ve vybraných BENU lékárnách, lze počínající Alzheimerovu nemoc diagnostikovat a zakročit včas. Brzy bude tato služba k dispozici také v Jeseníku. „Naším cílem je odhalit paciety ve stadiu mírné kognitivní poruchy, kdy léky - kognitiva - mohou výrazně oddálit nástup nemoci a udržet pacienta co nejdéle soběstačného. V pozdních stadiích již rozvinuté demence léky nezabírají tak efektivně. Proto je nesmírně důležité včasné odhalení nemoci,“ uvedla PharmDr. Michala Belasová, vedoucí odborných projektů lékáren BENU, a dodává: „V roce 2019 jsme v Praze v rámci našich konzultací otestovali 459 pacientů a více než  čtvrtině (26 %) z nich jsme doporučili návštěvu lékaře k dalšímu testování.“ Nechat otestovat sebe či své blízké ve vybrané lékárně BENU je možné po předchozí rezervaci termínu, kterou lze provést telefonicky, online nebo osobně přímo v lékárně.

Zákaznický program BENU PLUS

Odborné  konzultace a screeningy  jsou pro členy programu BENU PLUS zdarma, nebo jich mohou využít za výhodnější cenu. Karta BENU PLUS umožňuje lékárníkům nahlédnout do historie zakoupených produktů. Díky tomu mohou upozornit pacienty na případné nevhodné lékové interakce či duplicity. Členové zákaznického programu pravidelně získávají  zvýhodněné nabídky a slevové poukázky na základě nasbíraných bodů. Přehled o aktuálních nabídkách, poukázkách či možnost rezervace léků na recept nabízí nová mobilní aplikace BENU nebo online profil na stránkách www.benu.cz. Zákaznickou kartu je možné založit online, přes aplikaci, nebo přímo v lékárně.

OTEVÍRACÍ DOBA A DALŠÍ INFORMACE O LÉKÁRNĚ

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA A DALŠÍ INFORMACE O LÉKÁRNĚ