Site name

Zpráva

Rozhovor s Mgr. Zuzanou Štěpánovou, vedoucí Lékárny BENU Jeseník

Na poliklinice fungujete o července loňského roku. Je možné se ohlédnout a zhodnotit, jak se vám daří?

Řekla bych, že jsme vcelku spokojení. Lidé si k nám našli cestu a jsou rádi, že si mohou léky vyzvednout přímo v budově, cestou od lékaře. A nová lékárna se jim moc líbí.  

Se začátkem školního roku přišla na podzim opět výrazná opatření proti šíření nemoci COVID-19. Jak fungujete v jejich rámci?

Dodržuje pečlivě všechna hygienická nařízení, lékárnu pravidelně dezinfikujeme. Pro návštěvníky je k dispozici dezinfekce u vchodu i na každé táře (pokladně). Personál používá celou dobu respirátory FFP-2. Bohužel si na takové podmínky práce začínáme zvykat.

Doba vybízí také k využívání elektronických receptů. Setkáváte se s touto formou?

Určitě. Nabízíme možnost rezervace léků jak na předpis, tak těch volně prodejných. Vše probíhá on-line, tudíž klient nemusí dvakrát do lékárny. Vše vyřídí z domu a pak stačí léky jen vyzvednout. Tato služba je poměrně oblíbená.

O jaké léky je v současnosti největší zájem?

Největší zájem jsme zaznamenali u doplňků stravy, které podporují imunitu. Nejvíce jde vitamín C, zinek a především vitamín D. O tom se nyní velmi mluví, takže to je jeden z top nejžádanějších produktů. Po určitých informacích v médiích vrostl také zájem o respirátory kategorie FFP-2.

Mezi v podstatě základní služby vaší lékárny patří různá měření a konzultace. Jak to s nimi vypadá?

Začali jsme měřit hned v červenci, konkrétně cholesterol a cukr, a setkali jsme se s velkým zájmem. Provedli jsme desítky měření. Připraveny máme konzultace k záchytu onemocnění Alzheimerovou chorobou nebo nácvik správné inhalační techniky. Ovšem všechno jsme teď museli přerušit kvůli epidemiologické situaci a nařízením ministerstva zdravotnictví. Netrpělivě čekáme, až se k nim budeme moci vrátit.

Děkujeme za rozhovor.