Na polikliniku opět výhradně s rouškou. Vyplatí se zavolat předem.

S blížícím se podzimem a stoupající křivkou pozitivně testovaných na COVID-19 je tady opět mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR o povinnosti nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve zdravotnických zařízeních. Platí samozřejmě i v prostorách naší polikliniky a to od 1. 9. 2020 do odvolání. Upozorňují na to aktualizované informační letáky na vstupech do polikliniky.

Jesenická poliklinika je se svými téměř 30 ambulancemi a nebytovými prostory místem návštěvy čtyř tisíc obyvatel Jeseníku a okolních obcí měsíčně. „Snažíme se minimalizovat riziko COVID-19. Lékařům a zdravotníkům v ordinacích jsme opatřili ochranné pomůcky, společné prostory vybavili dezinfekcí, zvýšili frekvenci i rozsah úklidu společných prostor, zavedli informovanost návštěvníků v poliklinice a taky na webu a sociálních sítích,“ informuje o opatřeních majitel Milan Plesar. „Ve všech opatřeních od začátku března 2020 stále pokračujeme.  Úzce přitom komunikujeme s pobočkou krajské hygieny v Šumperku i samosprávou Jeseníku. Veletoče se zavedením a pak odvoláváním nošení roušek si tady nemůžeme dovolit,“ dodává Plesar.

S ohledem na současnou situaci doporučujeme sledovat aktuality na stránkách jednotlivých ambulancí a ordinací na tomto webu. Vyplatí se určitě si návštěvu u lékaře předem telefonicky objednat.