Site name

Zprávy

Naše poliklinika je sídlem více než dvou desítek ambulancí a ordinací. Rozhodli jsme se vám je jednu po druhé představit. A to prostřednictvím krátkých rozhovorů s lékaři a lékařkami, kteří stojí v jejich čele.

Rozhovor s MUDr. Vladimírem Romanovem, lékařem chirurgické ambulance jesenické polikliniky

Kdy jste přišel na jesenickou polikliniku?

Na jesenickou polikliniku jsem přišel v lednu 2016 z nemocnic v Bruntálu a Rýmařově, kde jsem jako primář působil několik let. Předtím jsem pracoval v pozici primáře cévního oddělení ve fakultní nemocnici v Bratislavě. Už tam jsem si za svou nástavbovou specializaci vybral cévní chirurgii, které se věnuji bezmála 40 let.

Čemu se vlastně běžně ve vaší ordinaci věnujete?

Jsme chirurgická ambulance jako každá jiná. Pět dnů v týdnu se zabývám diagnostikou a léčbou křečových žil, hemoroidů, kožních a podkožních nádorů, znamének, břišních příhod, karpálních tunelů. Samozřejmě řešíme i úrazy. I proto velmi vítám chystané spuštění RTG ambulance s kvalitním novým digitálním přístrojem zde na poliklinice. To naší práci výrazně pomůže. Pacienty nebudu muset posílat jinam a když přijdou.

Poslední týdny panoval v poliklinice dost čilý stavební ruch. Nevadilo vám to?

Když je výsledkem zkvalitnění podmínek pro poskytování lékařské péče, nejsem proti. Naopak, výměna oken se okamžitě projevila na komfortu v celé ambulanci. Nefouká od nich a v případě potřeby jdou kvalitně zastínit. Nový majitel má ve své snaze modernizovat objekt polikliniky mou podporu.

Připravuje se i otevření lékárny přímo v objektu. Co na to říkáte?

To je další krok k většímu pohodlí pacientů, takže to vítám. Navíc to, myslím, přivítá i řada lékařů, kteří tak mohou operativně zásobovat své ordinace.

O pacienty asi nemáte nouzi…?

Nestěžuji si. K nám do ambulance se dostane bez problémů každý. Pacienti mohou přijít kdykoliv v rámci ordinačních hodin, které najdou na webu www.jesenickapoliklinika.cz. Nemáme objednávací lhůty, vyjma zákroků na sále, které musíme samozřejmě plánovat.

Jak je provoz chirurgie na poliklinice personálně zajištěn?

Jako lékař zde sloužím jen já a mám k sobě vždy jednu zdravotní sestru. Celkem jsou dvě a střídají se. Pro mě jako lékaře je důležité, že opakovaně vidím své pacienty vždy já a můžu od začátku do konce řídit léčbu.

Co byste na závěr doporučil lidem, kteří otálejí s návštěvou lékaře?

Aby na nic nečekali, neléčili se černou mastí, jak se říká, a přišli. Posoudím každého individuálně a navrhnu případně léčbu. Žádná návštěva lékaře není zbytečná.